Egy magas rosttartalmú reggeli segítheti fenntartani a jóllakottság érzését egész délelőtt folyamán, elősegítheti az emésztést és hosszan tartó energiát biztosíthat a reggeli órákban. Itt van néhány ötlet egy magas rosttartalmú reggelihez:
Teljes kiőrlésű gabonapelyhek: Válassz teljes kiőrlésű gabonapelyheket, mint például zabpehely, rozspehely vagy búzapehely. Ezek magas rost tartalommal rendelkeznek. Fogyaszthatod őket tejjel, növényi tejjel vagy joghurttal, és adhatsz hozzá friss gyümölcsöket vagy magvakat is. Granolába sütve is kiváló és finom választás.
Teljes kiőrlésű kenyér: Készíts pirítóst vagy szendvicset teljes kiőrlésű kenyérből. Tehetsz rá szeletelt avokádót, paradicsomot, salátát vagy más zöldségeket. Az avokádó is gazdag rostokban és egészséges zsírokat tartalmaz.
Chia mag puding: Keverj össze chia magokat növényi tejjel (pl. mandulatejjel vagy kókusztejjel) és hagyd állni egy ideig, hogy megnőjenek és zselés állagot kapjanak. Adj hozzá néhány szem gyümölcsöt és kész.
Gyümölcssaláta: Készíts egy tál friss gyümölcssalátát, amely tartalmazhat almát, narancsot, banánt, bogyós gyümölcsöket vagy bármi más, amit szeretsz, vagy esetleg éppen szezonja van. A gyümölcsök magas rosttartalmúak és tele vannak vitaminokkal. A túl édes gyümölcsöket a cukorbetegek csak mértékkel fogyasszák.
Hüvelyesek: A hüvelyesek, mint a bab, lencse vagy csicseriborsó, kiváló rostforrások. Keverj a tojásrántottába egy kevés babot, vagy készíts lencselisztből édes vagy sós lepényt és ízesítsd kedved szerint.
Zabkása: Készíts zabkását vízben vagy tejjel, és adj hozzá gyümölcsöket, dióféléket vagy magvakat. A zab rostokban gazdag, ami segít fenntartani a jóllakottság érzését.
Fontos, hogy fokozatosan növeld a rostbevitelt, és mindig fogyassz hozzá megfelelő mennyiségű folyadékot is. A javasolt napi rostbevitel a gyermekek számára általában koruktól függ, de általában 5-25 gramm között változik.
Source
https://www.medicinenet.com/what_is_a_good_high_fiber_breakfast/article.htm